REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Hillwood Janki Sokołów z nowym najemcąartykuł
Pokaż artykuł
Hillwood Janki Sokołów z nowym najemcą
Do grona najemców centrum magazynowego Hillwood Janki Sokołów dołączyła firma WDT Group, specjalizująca się w obsłudze logistycznej klientów z sektora e-commerce. AXI IMMO reprezentowało Klienta w transakcji.
Seargin stawia na Gdańsk i powiększa swoje biuro w kompleksie Garnizonartykuł
Pokaż artykuł
Seargin stawia na Gdańsk i powiększa swoje biuro w kompleksie Garnizon
Międzynarodowa firma technologiczna i consultingowa Seargin stawia na Gdańsk i powiększa swoje biuro w kompleksie Garnizon, aby sprostać szybkiemu rozwojowi i zwiększonemu zapotrzebowaniu. Nowa przestrzeń biurowa, zgodna z zasadami ESG, poprawia komfort pracy, umożliwia organizację międzynarodowych spotkań i podnosi standard pracy.
Łużycka Office Park oraz Łużycka Plus w Gdyni zostały sprzedaneartykuł
Pokaż artykuł
Łużycka Office Park oraz Łużycka Plus w Gdyni zostały sprzedane
Nowym właścicielem kompleksu Łużycka Office Park oraz Łużycka Plus w Gdyni została spółka joint venture czeskiego funduszu nieruchomościowego otwartego INVESTIKA oraz luksemburskiego inwestora private equity BUD HOLDINGS. Sprzedających w transakcji reprezentowała firma Colliers.
Qair uruchamia dwie nowe farmy wiatrowe w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Qair uruchamia dwie nowe farmy wiatrowe w Polsce
Qair ogłasza uruchomienie dwóch farm wiatrowych zlokalizowanych w gminach Widuchowa i Stawiszyn, zwiększając tym samym portfel aktywów wiatrowych spółki do 262.5 MW. Nowe elektrownie mogą zasilić około 18 tysięcy gospodarstw domowych, co odpowiada zapotrzebowaniu na energię elektryczną mieszkańców Przemyśla.
Niemiecki DWS Draexlmaier przeprowadzi zwolnienia grupowe w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecki DWS Draexlmaier przeprowadzi zwolnienia grupowe w Polsce
Złe wiadomości z branży automotive w Polsce. Kolejna zagraniczna firma została zmuszona do dużych zwolnień grupowych. Tym razem jest to niemiecki koncern, posiadający dużą fabrykę w Jeleniej Górze, w województwie dolnośląskim.
Pociągi powrócą do Kowar. Dolny Śląsk rusza z rewitalizacją kolejnej linii kolejowej [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Pociągi powrócą do Kowar. Dolny Śląsk rusza z rewitalizacją kolejnej linii kolejowej [FILM]
Po latach oczekiwań Kowary ponownie pojawią się na kolejowej mapie Polski. Rewitalizacja linii z Kamiennej Góry do Jeleniej Góry wchodzi w decydującą fazę – pierwsze pociągi mają pojechać trasą w 2028 roku. Inwestycja poprawi mobilność mieszkańców, odciąży lokalne drogi i wzmocni turystykę w Karkonoszach.
Tak będzie wyglądał odcinek S8 Kobierzyce Południe – Jordanów Śląski [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Tak będzie wyglądał odcinek S8 Kobierzyce Południe – Jordanów Śląski [FILM]
W połowie września Wojewoda Dolnośląska wydała pozwolenie na budowę drogi ekspresowej S8 pomiędzy węzłami Kobierzyce Południe i Jordanów Śląski. Jest to trzeci z siedmiu odcinków S8 na południe od Wrocławia, dla którego inwestor - Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) - uzyskała taką decyzję. Jak będzie wyglądał ten fragment? GDDKiA zaprezentowała FILM - wizualizację.
W Gliwicach będzie produkowane ciepło ze ścieków oczyszczonychartykuł
Pokaż artykuł
W Gliwicach będzie produkowane ciepło ze ścieków oczyszczonych
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gliwicach realizuje jeden z najbardziej zaawansowanych projektów transformacji energetycznej w polskim ciepłownictwie – budowę wielkoskalowej pompy ciepła wykorzystującej ciepło ze ścieków oczyszczonych pochodzących z Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Gliwicach. Za realizację kluczowego etapu przedsięwzięcia odpowiadać będzie Grupa KDM, wybrana na integratora inwestycji. Podpisano umowę w tej sprawie.
Wybrano wykonawcę generalnego remontu i przebudowy zabytkowej famuły przy ul. Ogrodowej 24 w Łodzi [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Wybrano wykonawcę generalnego remontu i przebudowy zabytkowej famuły przy ul. Ogrodowej 24 w Łodzi [WIZUALIZACJE]
Coraz bliżej rozpoczęcia generalnego remontu i przebudowy dawnego domu robotników fabryki Izraela Poznańskiego, famuły przy ul. Ogrodowej 24. Łódzka Spółka Infrastrukturalna (ŁSI) wyłoniła wykonawcę tej inwestycji, która planowana jest od wielu lat. Teraz wszystko wskazuje na to, że jeden z największych projektów rewitalizacyjnych w Łodzi w końcu doczeka się realizacji, a miasto zyska kolejny odnowiony, zabytkowy, historyczny kompleks w Śródmieściu.
W starej Fabryce Drożdży w Krakowie powstaje nowa inwestycja mieszkaniowa [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W starej Fabryce Drożdży w Krakowie powstaje nowa inwestycja mieszkaniowa [WIZUALIZACJE]
Rozpoczęła się sprzedaż domów w inwestycji Nowa Drożdżownia zlokalizowanej w krakowskiej dzielnicy Bieżanów-Prokocim. W ramach działań rewitalizacyjnych nowy wygląd i funkcjonalność zyska zabytkowy obiekt – dawna Fabryka Drożdży, gdzie poza mieszkaniami znajdą się również lokale handlowo-usługowe.
Na terenie AmberExpo w Gdańsku powstanie nowy hotel i halaartykuł
Pokaż artykuł
Na terenie AmberExpo w Gdańsku powstanie nowy hotel i hala
Na terenie Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnego AmberExpo w Letnicy powstanie nowa hala o powierzchni prawie 4 tys. metrów kwadratowych oraz trzygwiazdkowy, pięciokondygnacyjny hotel ze 160 pokojami. Spółka Międzynarodowe Targi Gdańskie ogłosiła konkurs na realizację tej inwestycji, która ma kosztować ok. 140 mln zł. Czwarta hala MTG będzie miała charakter wielofunkcyjny. W razie potrzeby będzie można w niej stworzyć na potrzeby kongresowe audytorium na ok. 1200 miejsc. Hala ma być gotowa do użytku w lipcu 2025 r., a hotel rok później. Na dachach hali i hotelu znajdą się panele fotowoltaiczne.
Warszawa Zachodnia: największy dworzec kolejowy w Polsce oficjalnie otwarty [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Warszawa Zachodnia: największy dworzec kolejowy w Polsce oficjalnie otwarty [FILMY]
W piątek, 28 listopada, po pięciu latach intensywnych prac budowlanych, oficjalnie otwarto nowy dworzec PKP Warszawa Zachodnia. Modernizacja za 2,5 mld zł uczyniła stację największym węzłem kolejowym w Polsce – zatrzymuje się tu co piąty pociąg w kraju. Dzięki gruntownej modernizacji pasażerowie zyskali wygodny dostęp do wszystkich peronów, a wkrótce także bogatą ofertę sklepów i gastronomii. Symboliczne przecięcie wstęgi zakończyło jedną z największych inwestycji infrastrukturalnych w stolicy.
W Krakowie dobiega końca budowa nowego centrum badawczo-rozwojowego biotechnologicznej fIrmy Selvita S.A.artykuł
Pokaż artykuł
W Krakowie dobiega końca budowa nowego centrum badawczo-rozwojowego biotechnologicznej fIrmy Selvita S.A.
Centrum badawcze firmy Selvita S.A. powstaje na działce przy ul. Podole w Krakowie, w pobliżu obecnej siedziby inwestora. Sercem nowego obiektu będzie kompleks laboratoriów z zakresu m.in. chemii medycznej, biochemii, biologii molekularnej i komórkowej, farmakologii in vivo oraz analityki, ADME/DMPK, farmakologii in vivo oraz analityki.
We Wrocławiu za 250 mln złotych powstanie pierwsza w Polsce fabryka cienkowarstwowych ogniw fotowoltaicznych [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu za 250 mln złotych powstanie pierwsza w Polsce fabryka cienkowarstwowych ogniw fotowoltaicznych [WIZUALIZACJE]
W stolicy Dolnego Śląska zostanie zrealizowana kolejna nowa, duża inwestycja z branży najnowszych technologii. Inwestor, ROLTEC Sp. z o.o. z Poznania zamierza wybudować w zachodniej części Wrocławia pierwszą w Polsce fabrykę cienkowarstwowych ogniw fotowoltaicznych w technologii CIGS.
Modernizacja miejskich oczyszczalni ścieków: ważne inwestycje dla ekologicznego miasta Katowiceartykuł
Pokaż artykuł
Modernizacja miejskich oczyszczalni ścieków: ważne inwestycje dla ekologicznego miasta Katowice
Chociaż na co dzień nie wzbudzają zainteresowania większości mieszkańców, to ich personel 24 godziny na dobę dba o to, by zapewnić tysiącom katowiczan komfort oraz bezpieczne środowisko. Mowa o oczyszczalniach, do których trafiają produkowane przez nas ścieki. Z wykorzystaniem zaawansowanych technologicznie metod oczyszczania ścieki są uwalniane od wszelkich niebezpiecznych substancji i zanieczyszczeń. Jednak, żeby te obiekty mogły pracować na najwyższym poziomie, muszą być poddawane ciągłej modernizacji.
PKP PLK S.A. kontynuuje modernizację najważniejszej linii kolejowej w woj. świętokrzyskimartykuł
Pokaż artykuł
PKP PLK S.A. kontynuuje modernizację najważniejszej linii kolejowej w woj. świętokrzyskim
Będą szybsze podróże, wygodniejsze perony i ułatwiony dostęp do pociągów. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. kontynuuje modernizację najważniejszej linii kolejowej w województwie świętokrzyskim. Spółka ogłosiła przetarg na przebudowę następnego odcinka linii nr 8 (Sędziszów – Jędrzejów – Miąsowa). Podniesiona zostanie prędkość pociągów do 140 km/h, a dodatkowe tory i nowoczesny system sterowania ruchem zwiększą możliwości przewozu ludzi i towarów na trasie z Kielc do Krakowa.
Szybciej w stronę Podbeskidzia. Kolejny odcinek S1 otwarty! [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Szybciej w stronę Podbeskidzia. Kolejny odcinek S1 otwarty! [FILM]
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) udostępniła do ruchu ponad 17-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S1 od węzła Brzeszcze przez Dankowice do węzła Bielsko-Biała Hałcnów. To kolejny etap budowy trasy w nowym śladzie, która łączy Śląsk z Podbeskidziem i granicą państwa.
W woj. podlaskim powstaje kolejny odcinek drogi ekspresowej S19 Via Carpatia [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
W woj. podlaskim powstaje kolejny odcinek drogi ekspresowej S19 Via Carpatia [FILMY]
W województwie podlaskim trwa budowa ponad 10-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej Via Carpatia S19 Krynice – Dobrzyniewo – Białystok Zachód. Zadanie zrealizuje konsorcjum firm PORR (lider) i UNIBEP. Umowa na projekt i budowę tego odcinka opiewa na kwotę 405,6 mln zł.
Łódzkie: 42 mln zł na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 450. Bezpieczniej między Mirkowem a Wieruszowemartykuł
Pokaż artykuł
Łódzkie: 42 mln zł na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 450. Bezpieczniej między Mirkowem a Wieruszowem
Mieszkańcy powiatu wieruszowskiego oraz kierowcy korzystający z drogi wojewódzkiej nr 450 mogą liczyć na znaczącą poprawę warunków jazdy. Województwo Łódzkie, za pośrednictwem Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi, zrealizuje projekt pn. „Rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 450 na odcinku Mirków – Wieruszów”. Wartość przedsięwzięcia wynosi blisko 46 mln zł, z czego dofinansowanie sięga prawie 42 mln zł.
LCube planuje kolejne inwestycje w Polsce. Pozyskał nowego udziałowcaartykuł
Pokaż artykuł
LCube planuje kolejne inwestycje w Polsce. Pozyskał nowego udziałowca
Deweloper magazynowy LCube pozyskał nowego udziałowca. Do założycieli i pomysłodawców projektu – Adriana Biesagi i Michała Stachury oraz firmy Adamietz, dołączył Ryszard Wójcik, właściciel Grupy Sindbad. W ocenie władz spółki, pozwoli to na zwiększenie skali prowadzonej działalności i oznacza wsparcie w zakresie finansowania kolejnych inwestycji.
REKLAMA